Megtévesztés

"Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök; És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak (ll. levél Timóteushoz 4:3-4)

Előszó

    Dan Brown: "A Da Vinci Kód" (2003) c. regénye, és a könyv alapján forgatott későbbi játékfilm a legnagyobb szabású lejárató kísérlet és egyben sikeres gyakorlat a keresztény egyház újkori történelemében. Olvasók és nézők megszámlálhatatlan sokasága vette készpénznek azt a tömény hazugságot amit megetettek velük. Tették, és ették mindezt annak dacára, hogy az ilyesmi valóságtartalmát kevés utánajárással ellenőrizni lehetne. Azaz például tudható volna, sőt illene tudni. Ám a kedves regényolvasó, illetve mozinéző nem hajlandó észrevenni semmit a homályban tapogatózva popcornon és kólán kívül. 

    Például egész konkrétan ez alternatív történelemszemlélet, nem Brown agyszüleménye, hanem mondhatni felettébb megfogta egy korábbi verzió, nevezetesen, a Baigent, Leigh, Lincoln: "Szent Grál, Szent Vér" (1982) c. szerzeménye. (Valójában lemásolta őket, ezért előbbiek pereskedtek is ellene, de sajnos vesztettek.)

    Egy nagy port felvert eseménnyel, mint amilyen a Nag Hammadi tekercsek megtalálása 1945-ben, számos spekuláció vette kezdetét, amelyek összevegyültek és ráépültek a korábbi évszázadok összeesküvés-elméleteire.  Ezt követően a kereszténység, és általában a katolikus egyház ellenében intenzív támadások vették kezdetüket. Több ilyenről is tudunk, ennek megfelelően a kereszténység ellenségei több vonalon próbálják a Biblia szavait hitelteleníteni. Teszik ezt más alternatívák hangsúlyozásával, és segítségükkel a Szentírás világos üzenetének behelyettesítését a misztikus "tudás"- ra, és ennek megfelelően az Írást kiforgatják, ahol ennek lehetőségét látják, saját tanaik megtámogatására.

    Martin Scorsese: Krisztus utolsó megkísértése (1988) c. filmje, egy olyan hipotetikus szituációt jelenít meg, mi lett volna, ha Jézusa sokaság számára láthatatlanul leszáll a keresztről, és házasságot köt Mária Magdolnával. Ez Nikosz Kazantzakisz 1951-ben írt regényének filmváltozata, amelyben még van lehetőség annak pedzegetésére, hogy a ilyen kísértést végül az Úr megbocsátja, és végeredményben a megváltás lezajlik. A többi kísérlet ennél durvább. Van ugye egyszer egy "Leonardo Da Vinci által ismert titkos Jézus-vérvonal", amely hipotézis a jelen korban Gérard de Sede francia újságíró frissítette fel, közel ötven esztendeje, és van egy "Stigmata" (1999) c. filmünk, amely szintén a katolikus egyház lejáratására utazik.

    Azt most nem áruljuk el első léptékben, Kitől ered ez az egész. Azonban megállapíthatjuk, hogy az ilyen spekulációk térhódítása sok milliónyi keresztény hívő hitének aláásására alkalmas. Ezen túlmenően bizonytalanok százmilliói vették be az ilyen meséket, kérdés, hogy ez a javukat szolgálja-e?

    Szerencse a szerencsétlenségben, melynek értelmében sokak felől igény mutatkozik annak pontos kifejtésére, mi is az igazság ezekben a kérdésekben. Ennek tisztázását számtalan gondolkodó elme megtette, sokkal brilliánsabb módon, mint azt a most jelen sorok szerzője teszi.  Mégis érdemesnek tartjuk ezt tárgyalni, egy talán szokatlan vonalon haladva, ami nevezetesen János evangéliuma szavainak összevetése, a Mária Magdolna sztorikkal szemben. Dan Brown és megvezetettjeinek ugyanis egyik legnagyobb célja, hogy János, a szeretett tanítvány helyére a magdalai Máriát ültessék, mint Jézus feleségét.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 2
Heti: 9
Havi: 45
Össz.: 21 804

Látogatottság növelés
Oldal: Előszó
Megtévesztés - © 2008 - 2024 - megtevesztes.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »